Connor-Winfield (CWX813-032.0M)
PartNo:
CWX813-032.0M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Description:
OSC XO 32.000MHZ LVCMOS SMD
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
CWX813
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
30mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.051" (1.30mm)