 All Product > other > EPSON  (SG-615P 18.8696MC0)
EPSON SG-615P 18.8696MC0
PartNo:
SG-615P 18.8696MC0
Manufacturers: EPSON
Qty: 1000
Request Qty:
Description: OSC XO 18.8696MHZ CMOS TTL SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:SG-615
Type:XO (Standard)
Frequency:18.8696MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height:0.185" (4.70mm)
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch