 All Product > other > EPSON  (EG-2101CA 161.1328M-PCHL3)
EPSON EG-2101CA 161.1328M-PCHL3
PartNo:
EG-2101CA 161.1328M-PCHL3
Manufacturers: EPSON
Qty: 915
Request Qty:
Description: OSC XO 161.1328MHZ LVPECL SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:EG-2101CA
Type:XO (Standard)
Frequency:161.1328MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):60mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.055" (1.40mm)