Connor-Winfield (D53G-020.0M)
PartNo:
D53G-020.0M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Qty:
891
Request Qty:
Description:
OSC TCXO 20.000MHZ SINE WAVE SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
D53G
Type:
TCXO
Frequency:
20MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±0.5ppm
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
2mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:
0.083" (2.10mm)