 All Product > other > Connor-Winfield  (T604-010.0M)
Connor-Winfield T604-010.0M
PartNo:
T604-010.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 887
Request Qty:
Description: OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:T
Type:VCTCXO
Frequency:10MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±0.28ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):2.1mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.079" (2.00mm)