 All Product > other > EPSON  (XG-1000CA 100.0000M-EBL3)
EPSON XG-1000CA 100.0000M-EBL3
PartNo:
XG-1000CA 100.0000M-EBL3
Manufacturers: EPSON
Qty: 675
Request Qty:
Description: OSC SO 100.000MHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:XG-1000CA
Type:SO (SAW)
Frequency:100MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.055" (1.40mm)