 All Product > other > Connor-Winfield  (D75J-040.0M)
Connor-Winfield D75J-040.0M
PartNo:
D75J-040.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 633
Request Qty:
Description: OSC TCXO 40.000MHZ LVCMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:D75J
Type:TCXO
Frequency:40MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±1ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.079" (2.00mm)