 All Product > other > Connor-Winfield  (M100F-010.0M)
Connor-Winfield M100F-010.0M
PartNo:
M100F-010.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 561
Request Qty:
Description: OSC TCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:M100
Type:TCXO
Frequency:10MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppb
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):3.3mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.083" (2.10mm)