EPSON (XG-1000CA 125.0000M-DBL3)
PartNo:
XG-1000CA 125.0000M-DBL3
Manufacturers:
EPSON
Qty:
561
Request Qty:
Description:
OSC SO 125.000MHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
XG-1000CA
Type:
SO (SAW)
Frequency:
125MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
25mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.055" (1.40mm)