 All Product > other > EPSON  (SG-51P 14.7456MC:ROHS)
EPSON SG-51P 14.7456MC:ROHS
PartNo:
SG-51P 14.7456MC:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 540
Request Qty:
Description: OSC XO 14.7456MHZ CMOS TTL PC
Product Information:
Packaging:Tube
Series:SG-51
Type:XO (Standard)
Frequency:14.7456MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.780" L x 0.250" W (19.80mm x 6.36mm)
Height:0.209" (5.30mm)