 All Product > other > EPSON  (SG-531P 18.8696MC)
EPSON SG-531P 18.8696MC
PartNo:
SG-531P 18.8696MC
Manufacturers: EPSON
Qty: 512
Request Qty:
Description: OSC XO 18.8696MHZ CMOS TTL PC
Product Information:
Packaging:Tube
Series:SG-531
Type:XO (Standard)
Frequency:18.8696MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.539" L x 0.260" W (13.70mm x 6.60mm)
Height:0.209" (5.30mm)