 All Product > other > SiTIME  (SIT9120AI-2C2-33E100.000000X)
SiTIME SIT9120AI-2C2-33E100.000000X
PartNo:
SIT9120AI-2C2-33E100.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 505
Request Qty:
Description: OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT9120
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:100MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.031" (0.80mm)