 All Product > other > Connor-Winfield  (DOT050F-020.0M)
Connor-Winfield DOT050F-020.0M
PartNo:
DOT050F-020.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 498
Request Qty:
Description: OSC TCXO 20.000MHZ 3.3V SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:DOT050F
Type:TCXO
Frequency:20MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppb
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.555" L x 0.360" W (13.60mm x 9.15mm)
Height:0.270" (6.86mm)