 All Product > other > Connor-Winfield  (TB524-100.0M)
Connor-Winfield TB524-100.0M
PartNo:
TB524-100.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 459
Request Qty:
Description: OSC VCTCXO 100.000MHZ LVCMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:TB
Type:VCTCXO
Frequency:100MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±1ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):12mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.079" (2.00mm)