 All Product > other > EPSON  (SG-210STF 50.0000MS3)
EPSON SG-210STF 50.0000MS3
PartNo:
SG-210STF 50.0000MS3
Manufacturers: EPSON
Qty: 449
Request Qty:
Description: OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SG-210STF
Type:XO (Standard)
Frequency:50MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):2.6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.035" (0.90mm)