Connor-Winfield (DOT050V-010.0M)
PartNo:
DOT050V-010.0M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Qty:
422
Request Qty:
Description:
OSC VCTCXO 10.000MHZ 3.3V SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
DOT050V
Type:
VCTCXO
Frequency:
10MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppb
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.555" L x 0.360" W (13.60mm x 9.15mm)
Height:
0.270" (6.86mm)