 All Product > other > Connor-Winfield  (HSM93-032.0M)
Connor-Winfield HSM93-032.0M
PartNo:
HSM93-032.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 401
Request Qty:
Description: OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD
Product Information:
Packaging:Tube
Series:HSM9
Type:XO (Standard)
Frequency:32MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):45mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Height:0.055" (1.40mm)