Connor-Winfield (D75F-027.0M)
PartNo:
D75F-027.0M
Qty:
375
Request Qty:
Description:
OSC TCXO 27.000MHZ LVCMOS SMD
Frequency:
27MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±0.5ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.079" (2.00mm)