Connor-Winfield (TB524-080.0M)
PartNo:
TB524-080.0M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Qty:
292
Request Qty:
Description:
OSC VCTCXO 80.000MHZ LVCMOS SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
TB
Type:
VCTCXO
Frequency:
80MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
12mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.079" (2.00mm)