 All Product > other > SiTIME  (SIT8918AA-12-18E-26.000000G)
SiTIME SIT8918AA-12-18E-26.000000G
PartNo:
SIT8918AA-12-18E-26.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 292
Request Qty:
Description: OSC MEMS 26.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8918
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:26MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max):4mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)