 All Product > other > SiTIME  (SIT8008AI-22-18E-37.125000G)
SiTIME SIT8008AI-22-18E-37.125000G
PartNo:
SIT8008AI-22-18E-37.125000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 283
Request Qty:
Description: OSC MEMS 37.125MHZ H/LV-CMOS SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:37.125MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):3.9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)