 All Product > other > SiTIME  (SIT8008AI-13-18S-24.000000G)
SiTIME SIT8008AI-13-18S-24.000000G
PartNo:
SIT8008AI-13-18S-24.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 270
Request Qty:
Description: OSC MEMS 24.000MHZ H/LV-COMS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8008
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:24MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):3.9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)