 All Product > other > Connor-Winfield  (PB223-156.25M)
Connor-Winfield PB223-156.25M
PartNo:
PB223-156.25M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 269
Request Qty:
Description: OSC 156.25 MHZ 3.3V SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:PB
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):50mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.069" (1.75mm)