Connor-Winfield (P143-155.52M)
PartNo:
P143-155.52M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Qty:
260
Request Qty:
Description:
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Strip
Series:
P
Type:
XO (Standard)
Frequency:
155.52MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
90mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.059" (1.50mm)