 All Product > other > SiTIME  (SIT8208AI-3F-33E-25.000000X)
SiTIME SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
PartNo:
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 250
Request Qty:
Description: OSC MEMS 25.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:SiT8208
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:25MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.031" (0.80mm)