Connor-Winfield (DOT050V-012.8M)
PartNo:
DOT050V-012.8M
Qty:
250
Request Qty:
Description:
OSC VCTCXO 12.8 MHZ 3.3 V SMD
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
DOT050V
Type:
VCTCXO
Frequency:
12.8MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.555" L x 0.360" W (13.60mm x 9.15mm)
Height:
0.270" (6.86mm)