 All Product > other > SiTIME  (SIT8209AC-G2-18E-156.250000X)
SiTIME SIT8209AC-G2-18E-156.250000X
PartNo:
SIT8209AC-G2-18E-156.250000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 250
Request Qty:
Description: OSC MEMS 156.25MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SiT8209
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:156.25MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)