 All Product > other > SiTIME  (SIT1602AC-83-33E-25.000000X)
SiTIME SIT1602AC-83-33E-25.000000X
PartNo:
SIT1602AC-83-33E-25.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 250
Request Qty:
Description: OSC MEMS 25.000MHZ H/LV-COMS SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:SiT1602
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:25MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)