 All Product > other > SiTIME  (SIT1602AI-22-33E-24.576000G)
SiTIME SIT1602AI-22-33E-24.576000G
PartNo:
SIT1602AI-22-33E-24.576000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 250
Request Qty:
Description: OSC MEMS 24.576MHZ H/LV-CMOS SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:SiT1602
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:24.576MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)