 All Product > other > SiTIME  (SIT3808AI-23-25NZ-12.288000X)
SiTIME SIT3808AI-23-25NZ-12.288000X
PartNo:
SIT3808AI-23-25NZ-12.288000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 248
Request Qty:
Description: OSC MEMS 12.288MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT3808
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:12.288MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)