 All Product > other > SiTIME  (SIT9120AC-2D3-25E156.250000X)
SiTIME SIT9120AC-2D3-25E156.250000X
PartNo:
SIT9120AC-2D3-25E156.250000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 248
Request Qty:
Description: OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT9120
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:156.25MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)