 All Product > other > SiTIME  (SIT9120AI-1D2-33E150.000000X)
SiTIME SIT9120AI-1D2-33E150.000000X
PartNo:
SIT9120AI-1D2-33E150.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 248
Request Qty:
Description: OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT9120
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:150MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):69mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)