SiTIME (SIT3907AI-CF-25NH-81.920000X)
PartNo:
SIT3907AI-CF-25NH-81.920000X
Qty:
248
Request Qty:
Description:
OSC DCXO 81.92MHZ SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
SiT3907
Type:
DCXO
Frequency:
81.92MHz
Function:
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±10ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
34mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:
0.031" (0.80mm)