 All Product > other > SiTIME  (SIT8008AC-32-18E-68.695000X)
SiTIME SIT8008AC-32-18E-68.695000X
PartNo:
SIT8008AC-32-18E-68.695000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 248
Request Qty:
Description: OSC MEMS 68.695MHZ H/LV-CMOS SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:68.695MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):3.9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.031" (0.80mm)