 All Product > other > SiTIME  (SIT9121AC-1D2-33E28.900000X)
SiTIME SIT9121AC-1D2-33E28.900000X
PartNo:
SIT9121AC-1D2-33E28.900000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 247
Request Qty:
Description: OSC MEMS 28.90MHZ LVPECL SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT9121
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:28.9MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):69mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)