 All Product > other > SiTIME  (SIT8009AC-83-33E-133.000000X)
SiTIME SIT8009AC-83-33E-133.000000X
PartNo:
SIT8009AC-83-33E-133.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 247
Request Qty:
Description: OSC MEMS 133.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8009
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:133MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):7.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)