 All Product > other > SiTIME  (SIT8009AC-23-33E-125.000000G)
SiTIME SIT8009AC-23-33E-125.000000G
PartNo:
SIT8009AC-23-33E-125.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 245
Request Qty:
Description: OSC MEMS 125.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8009
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:125MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):7.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)