 All Product > other > SiTIME  (SIT8208AI-23-18E-24.000000X)
SiTIME SIT8208AI-23-18E-24.000000X
PartNo:
SIT8208AI-23-18E-24.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 244
Request Qty:
Description: OSC MEMS 24.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8208
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:24MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):31mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)