Connor-Winfield (T602-019.44M)
PartNo:
T602-019.44M
Qty:
243
Request Qty:
Description:
OSC TCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Frequency:
19.44MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±0.28ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
2.1mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.079" (2.00mm)