 All Product > other > SiTIME  (SIT8209AI-32-18E-125.000000X)
SiTIME SIT8209AI-32-18E-125.000000X
PartNo:
SIT8209AI-32-18E-125.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 240
Request Qty:
Description: OSC MEMS 125.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8209
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:125MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.031" (0.80mm)