 All Product > other > SiTIME  (SIT1602AI-32-18E-24.000000X)
SiTIME SIT1602AI-32-18E-24.000000X
PartNo:
SIT1602AI-32-18E-24.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 237
Request Qty:
Description: OSC MEMS 24.000MHZ H/LV-COMS SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:24MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):3.9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.031" (0.80mm)