 All Product > other > SiTIME  (SIT8208AI-31-28E-40.000000X)
SiTIME SIT8208AI-31-28E-40.000000X
PartNo:
SIT8208AI-31-28E-40.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 235
Request Qty:
Description: OSC MEMS 40.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8208
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:40MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.031" (0.80mm)