 All Product > other > SiTIME  (SIT9201AC-S3-25E-24.000000G)
SiTIME SIT9201AC-S3-25E-24.000000G
PartNo:
SIT9201AC-S3-25E-24.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 235
Request Qty:
Description: OSC MEMS 24.000MHZ H/LV-COMS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT9201
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:24MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.114" L x 0.110" W (2.90mm x 2.80mm)
Height:0.057" (1.45mm)