 All Product > other > SiTIME  (SIT8008AC-83-33E-11.059200X)
SiTIME SIT8008AC-83-33E-11.059200X
PartNo:
SIT8008AC-83-33E-11.059200X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 235
Request Qty:
Description: OSC MEMS 11.0592MHZ SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:11.0592MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)