 All Product > other > SiTIME  (SIT8209AI-82-33E-156.250000X)
SiTIME SIT8209AI-82-33E-156.250000X
PartNo:
SIT8209AI-82-33E-156.250000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 233
Request Qty:
Description: OSC MEMS 156.25MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8209
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:156.25MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)