 All Product > other > SiTIME  (SIT8008AC-33-33E-108.000000X)
SiTIME SIT8008AC-33-33E-108.000000X
PartNo:
SIT8008AC-33-33E-108.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 226
Request Qty:
Description: OSC MEMS 108.000MHZ SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:108MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.031" (0.80mm)