 All Product > other > SiTIME  (SIT1618AA-13-18E-30.000000G)
SiTIME SIT1618AA-13-18E-30.000000G
PartNo:
SIT1618AA-13-18E-30.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 220
Request Qty:
Description: OSC MEMS 30.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT1618
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:30MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max):4mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)