 All Product > other > SiTIME  (SIT8918AE-13-33E-4.915200G)
SiTIME SIT8918AE-13-33E-4.915200G
PartNo:
SIT8918AE-13-33E-4.915200G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 219
Request Qty:
Description: OSC MEMS 4.9152MHZ SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:4.9152MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)