 All Product > other > SiTIME  (SIT8209AI-G1-18E-114.285000X)
SiTIME SIT8209AI-G1-18E-114.285000X
PartNo:
SIT8209AI-G1-18E-114.285000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 214
Request Qty:
Description: OSC MEMS 114.285MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8209
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:114.285MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)