 All Product > other > SiTIME  (SIT1602AI-11-33E-25.000000G)
SiTIME SIT1602AI-11-33E-25.000000G
PartNo:
SIT1602AI-11-33E-25.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 205
Request Qty:
Description: OSC MEMS 25.000MHZ H/LV-COMS SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:25MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)